top of page

Kto som 

&
 

čo prinášam

Sprievodkyňa na ceste do tajov ľudského tela, mysle i duše, lektorka, jogova terapeutka, naturopatka i bylinkárka. Som žena, ktorá celou svojou bytosťou patrí Zemi a  prácu s jej živlami a  ich odrazom v nás považujem za základ k prinavráteniu rovnováhy do života človeka. 

Už viac ako desaťročie pracujem so skupinami i jednotlivcami. Absolvovala som štúdium v Indii, Ekvádore , Veľkej Británii v Čechách i na Slovensku. V prúde napojenia cezo mňa pritekajú spôsoby ako pracovať so všetkými vrstvami ľudskej bytosti a tento “tok” som nazvala  Pavitra Yoga Therapy ( Pavitra - zo sanskrtu:božská čistota). založila som a vediem občianske združenie ČaroZem. 

 

Už viac ako desaťročie pracujem so skupinami i jednotlivcami, vediem pravidelné kurzy, semináre, pobyty, púte i retreaty v rôznych kútoch sveta. Jogová terapeutka, lektorka, naturopatka, masérka, bylinkárka a v neposlednom rade i matka dvoch krásnych bytostí. To všetko som ja. Vo svojej praxi využívam jogovú terapiu, aku-jogu, akupresúru, pránickú liečbu, naturopatiu, tantru ako systém prastarého šamanizmu Indie, byliny, masáže, rituálne a šamanské techniky.

Vytvorila som systém Pavitra Yoga Therapy.  Lepším pomenovaním pre Pavitra Yoga Therapy  by azda bolo slovo proces. Proces, ktorým prejdeme všetkými uvedenými metódami, ktoré v sebe ukrývajú aj prácu s tvojím energetickým systémom a všetkými vrstvami tvojho Bytia cez vedomý pohyb a dych, hĺbkovú relaxáciu, vizualizáciu a meditáciu.

Cieľom je dať oddýchnuť mysli a jej neutíchajúcemu hluku myšlienok. Presunúť pozornosť do tela a cez telo do prítomného okamihu. Lebo len v prítomnom okamihu skutočne žijeme a čím dlhšie sú momenty ticha našej mysle, tým viac priestoru pre vytvorenie nového.

 

Cieľom tohto procesu je tiež prebudiť telo, jeho svaly, šľachy, kosti, hormonálny systém i všetky funkčné orgány v jemnom pohybe, naštartovať energetický systém tela a naučiť sa kúsok o tom, ako sú naše telo i duša prepojené so všetkým okolo nás, ako v nás pracuje oheň, voda, vzduch i zem, pookriať i vystúpiť z každodennej reality a jej skrytému komfortu.

Klientom moje vedenie - podľa toho, akú intenzitu práce si zvolia (individuálna, skupinová, dlhšie pobyty a cesty mimo dobre známeho sveta bežnej reality) prináša

NA ÚROVNI TELA 

zrelaxovanie, natiahnutie, spevnenie, prekrvenie, flexibilitu, liečenie i rovnováhu hormonálneho systému, 

NA ÚROVNI MYSLE

prekvapujúce zistenia a vhľady na ceste pri hľadaní príčin chorôb vo svojom vnútri a návrat k zdraviu, ktorý nevyhnutne začína práve niekde hlboko v nás, na úrovni duše, ducha a mysle. 

Otvorenie citlivosti k telu a jeho vnímaniu, pochopenie súvislostí medzi spôsobom myslenia, procesmi v tele a životom, ktorý žijeme.

Odpovede na mnohé otázky, cibrenie si techniky návratu do bodu tu a teraz a nie len to – alebo presne len toľko, koľko si každý dovolí!

Založila som a vediem občianske združenie ČaroZem, ktorého náplňou je privádzať človeka späť ku koreňom, k jeho prirodzenosti, k Zemi a jej rytmom. Preto prinavracanie k spätosti s Matkou Zemou, jej živlami, ich odrazom v nás a bezprostrednú blízkosť jej lona používam ako prostriedky k prinavráteniu rovnováhy fyzického, duševného, emočného a duchovného tela. K prinavráteniu do stredu bytosti, k duši a k spojeniu sa s jej zámerom, k Božskému princípu a prazákladu v Nás. 

Milujem rásť a vzdelávať sa.
Preto moja cesta sebarozvoja nikdy nekončí.

WrCWmI4w.jpeg
Petra Sara 8.jpeg

Postgraduálne štúdium

Ľudské vedomie a jogové a alternatívne terapie

(India)

Shivananda teacher training 

(India)

Ieyngar yoga training 

(India)

Development Instructor

(UK)

Masáže a akupresúry plosky nohy a dlane 

(SK)

Vipassana - dlhodobé ústrania v meditačných centrách 

(India, CZ, DE)

Život v rôznych kútoch Zeme 

(India, Sv. Vincent a Grenadíny, Malawi, Guatemala, Israel, UK, USA, Ekvádor)

Výcvik šamanskej práce s elementami Zeme

(Ekvádor)

A tak som sa vzdelávala...

Ročná šamanská škola Divine Medicine Woman

(SK/Ibiza)

Lektorský kurz tanečnej medicíny 

(ČR)

Do tohto života som sa prišla učiť ako vytvoriť kmeň, ktorý môže zapúšťať korene hlboko v zemi a vetvami rásť vysoko k nebesiam.

A prostredníctvom realizácie svojho plného potenciálu ukazovať i ostatným bytostiam, ako tvoriť takýto kmeň a vstúpiť do role tvorcu svojho vlastného života.

7_edited_edited.png
bottom of page