top of page

po 29. 7.

|

Kotrčiná Lúčka

Indiánsky detský denný tábor

Občianske združenia Čarozem a Zázemie - vedomá škôlka sa i tento rok spojili, aby pre detičky z rôznych kútov Žiliny a jej okolia pripravili jedinečný letný tábor pre deti od 4 - 9 rokov!!!

Indiánsky detský denný tábor
Indiánsky detský denný tábor

Čas a miesto

29. 7. 2024, 8:00 – 02. 8. 2024, 16:00

Kotrčiná Lúčka, 013 02 Kotrčiná Lúčka, Slovensko

O podujatí

Občianske združenia Čarozem a Zázemie - vedomá škôlka sa i tento rok spojili, aby pre detičky z rôznych kútov Žiliny a jej okolia pripravili jedinečný letný tábor pre deti od 4 - 9 rokov!!!

Ako jediný indiánsky tábor s prvkami environmentálneho vzdelávania, nadobúdania nových zručností a budovania vzťahu k nášmu životnému prostrediu je koncipovaný tak, aby počas jeho priebehu dieťa nadobudlo dôveru v seba, v prirodzené prostredie, aby pochopili súvislosti medzi jednotlivými súčasťami nášho sveta a svoje mieszto v ňom!

Tábor sa uskutoční v krásnom prostredí, v lone prírody nad malou koncovou dedinkou Kotrčiná Lúčka len 15 min. od Žiliny.

Náplňou tábora je ponúknuť deťom autentické bytie v spojení s prírodou.  Vyskúšame si rôzme zábavné i edukačné hry v exteriéri, techniky ako pracovať s hlinou, prírodnými farbami, drevom, živlami Zeme. Budeme spoznávať liečivé vlastnosti bylín a učiť sa i o jedlých burinách, zacvičíme si zábavnú jogu pre deti. budeme vyrábať  prírodné obrazy, strieľať z luku. Každodenným sprievodcom nám bude ohneň a vyskúšame si i šamanské tance pri ohni s bubnovačkou.  Absolvujeme prednášku s ochranárom a ornitológom na rôzne témy a budeme s ním i spoznávať a krúžkovať našich vtáčích susedov. Budeme odlievať stopy divokých zvierat, určite si spolu postavíme svoje vlastné teepee, ktoré už na nás dlho čaká :) a veľa rôznych ďalších aktivít.. Tábor je robený dennou formou od 8:00-16:00 hod. Ale je možnosť prespania vo vlastnom stane alebo v priestrannom teepee V prípade nepriaznivého počasia nám poslúži ako zázemie chatka Čarozeme. Strava bude riešená formou desiaty prinesenej z domu a ľahký vegetariánsky obed zo sezónnej zeleniny a ovocia, pripadne opečieme, uvaríme na ohni.. Areál s chatkou a permakultúrnymi záhonmi je oplotený a uzavretý, nad ním sa nachádza prameň a vyššie sú lesy a lúky.. Takže prechádzky po okolí budú na dennej báze. Prosím prihlasujte sa telefonicky:

+421 902 230 621

alebo mailom: info@pavitrayogatherapy.com 

Rezervácia po vyplnení prihlášky a uhradení zálohy vo výške 70€ Cena za tábor na týždeň je 160€

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page