top of page

Október 2024

|

India

Indická púť - Púť k sebe 2024

Púť vedie severom krajiny a začne v chránenom prostredí univerzitného areálu duchovnej univerzity Dev Sanskriti Vishwavidyalaya . Veľa času počas pobytu strávime v Himalájach, kde sa budeme pohybovať vo vysokých nadmorských výškach. Náš rekord bude pri prameni Gangy – okolo 4000 m.n.m.

Indická púť - Púť k sebe 2024
Indická púť - Púť k sebe 2024

Čas a miesto

Október 2024

India

O podujatí

Indická púť, púť krajinou ducha a krajinou vnútorného sveta

Púť sa uskutoční na začiatok mesiaca október a bude trvať približne 14-17 dní. 

Cestovať budeme v malej, maximálne 10 člennej skupine.

Naša púť začne na duchovnej univerzite Dev Sanskriti Vishwadyalaya v Haridware kde sa v chránenom prostredí a prostredníctvom programu, ktorý pre nás univerzita pripraví, zoznámime s indickou kultúrou a védskou tradíciou. Budeme tu mať možnosť zúčastňovať sa na každodenných rituáloch ako Yagya (ohňový rituál), Pooja v Šivovom chráme atď., ku ktorým dostaneme vysvetlenie i sprievodcu. Ocitneme sa tak priamo v kolíske védskej kultúry, kam len výnimočne zavíta biela tvár :). 

Už v Haridware sa prvý krát stretneme s riekou riek - Gangou. Tu steká z hôr a jej koryto sa čoraz viac rozlieva do šírky údoliami a čoraz väčšími rovinami. Tu pri rieke navštívime i ashram Shanti Kunj, ktorého zakladateľ v 90tych rokoch založil i univerzitu Dev Sanskriti Vishwadyalay a osadu Bábov (svätých mužov), ktorý sa vzdali majetku, aby sa na brehoch posvätnej rieky venovali duchovnej praxi. Navštívime i posvätné miesto Har Ki Pouri (Šivove schody), kam každodenne prúdia tisícky indických pútnikov, aby tu absolvovali Pooju (rituál) a očistný kúpeľ. A toto bude asi jediné miesto s takým počtom ľudí, ktoré navštívime. I to je India! 

Ďalšou zastávkou bude Rishikesh - mekka jogy, kde turista už nie je veľkou neznámou. Tu bude možnosť vychutnať si európske jedlo, potúlať sa uličkami a tráviť veľa času na brehoch Gangy, ktorá tu už je krásnou zurčiacov riekou v podhorí Himalájí. Budeme mať možnosť navštíviť Beatles ashram a mne veľmi blízkych pouličných predavačov čaju. Postupovať budeme stále hore Gangou až k jej prameňom. Tak navštívime Gangotri - posledná zastávka autobusu:) - a odtiaľ už nás bude čakať výstup k prameňom Gangy, k neúprosne sa topiacemu ľadovcu Gomoukh vo výške cca 4000mnm. 

Budeme pracovať s telom (prostredníctvom Pavitra Yoga Therapy) i mysľou a so silou kruhu a zdieľania v ňom. Každá spoločná aktivita je však skôr pozvánkou a tak je púť vhodná pre duchovného hľadača, milovníka hôr a či východných kultúr alebo pre kohokoľvek, kto rád spoznáva nové a vychádza z komfortnej zóny svojho malého vesmíru. Púť každému prinesie presne to, čo má! A to niečo má istotne jedného spoločného menovateľa - nahliadnutie do svojho vnútorného sveta, ktorý sa nám pri tejto príležitosti bude odkrývať na pozadí nahliadnutí do sveta tak silnej a hlbokej kultúry akou tá védska jednoznačne je!

Podrobnejší program Ti odošlem po vyplnení kontaktného formulára.

Zažime spolu skutočnú Indiu a poďme cez púť posvätnou krajinou putovať sami k sebe!

Púť krajinou ducha, plná prekvapujúcich zážitkov a spoznaní o sebe samom. V skromnom štýle  jednoduchosti ashramov a ubytovní

v polohách vysokohorských, cez pravidelné cvičenie, prácu s dychom, meditácie, satsangy a zaujímavé podujatia budeme putovať k svojmu stredu a tým sa otvárať kráse Matky Zeme.

Krátke videá ktoré vznikli od pútnikov, určite Vám prinesú náhľad na to, čo nás čaká

Indická púť 2016 vo forme videa:

https://www.youtube.com/watch?v=pysNuZS1WD4

Indická púť 2014 vo forme videa:

https://youtu.be/KprzHjJMKk0

Video prezentácia, ktorá vznikla ako kompilácia fotiek a informácií z pobytov v Indii v rokoch 2011-2014:

http://youtu.be/uCx-RZEgIUE

Video prezentáciu z púte 2013 s česko-slovenským osadenstvom si môžete pozrieť tu:

 http://youtu.be/PZmGr8bMK1M

Celý program a bližšie informácie Vám odošlem po vyžiadaní alebo po vyplnení prihlasovacieho formulára.

Malé zhrnutie a organizačné informácie:

Dĺžka pobytu: 15 až 17 dní

Predpokladaný odlet : - prvé dni v októbri

Počet pútnikov v skupine: 8-10 ľudí.

Hodnota: v cene je letenka, doprava a ubytovanie, poplatok sprievodcovi (treba počítať so základnými podmienkami bez luxusu)

Strava: - počas pobytu na univerzite budeme mať stravu zabezpečenú, neskôr budeme riešiť stravu spoločne alebo každý ako bude cítiť

Letenka: -budem riešiť skupinovú letenku pre všetkých so zvýhodnenou cenou

Víza: -budeme žiadať o E-víza elektronickou formou, v procese ich vybavovania však budem asistovať!

Očkovanie:- ak sa spýtaš na klinike cestovnej medicíny, tak takto:  hepatitída A a B a brušný týfus, pre istotu si môžete zobrať aj antimalariká, ale malária sa na severe neobjavuje. Preočkovaný tetanus je tiež potrebné mať. Samozrejme očkovanie je na každom individuálne. Sever je bezpečný. 

V dostatičnom predstihu pred odletom budeme mať osobné stretnutie, aby sme si povedali všetky dôležité informácie, odpovedali na všetky otázky a hlavne aby sme sa spoznali :)

VÝŠKA CENY:

Do 31.7.2024: 

Jednorazovo: 2 299 eur

Na splátky (s navýšením): 2 699 eur

Od 1.8. 2024 do 15.9.2024:

Jednorazovo: 2 759 eur

Na splátky (s navýšením): 3 259 eur

Nevratná záloha v prípade splátok je 500 eur a slúži ako POTVRDENIE REGISTRÁCIE, ktorú je potrebné uhradiť do 14 dní od registrácie. V opačnom prípade je registrácia neplatná.

Platby sú nevratné avšak v prípade, že sa z vážnych dôvodov púte nemôžete zúčastniť, Vám platba (s odrátaním za cenu letenky, ak už bude v čase zrušenia Vašej účasti zakúpená) bude pripísaná na voucher, ktorý môžete využiť ako platbu alebo ako časť platby na akýkoľvek iný retereat, pobyt, púť v roku 2025. Voucher je i prenosný na inú osobu a bude potrebné ho využiť do konca roku 2025.

Všetci sú vítaní!

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page