top of page

OTVOR  SA MYSTÉRIU ŽIVLOV A ICH HRE VO SVOJOM ŽIVOTE!

Pozývam Ťa k zastaveniu sa a k presunutiu pozornosti do vnútra, aby si videl, cítil a vnímal to, čo pre hluk myšlienok a každodennej reality nevidíš, necítiš a nevnímaš.

Živly v nás Hvar (1).png

VYSTÚP Z KOLOTOČA KAŽDODENNEJ REALITY!

 

Objav svoj vnútorný zdroj

energie a sily.

Už si ani poriadne nepamätáš, kedy si sa naposledy zastavil a našiel si čas pre seba. Hlavou ti neustále víri neutíchajúci tok myšlienok, čo všetko ešte musíš a čo ešte by si mal.

 

Pre ustavičný zhon a neprestajný hluk myšlienok zabúdaš na tichý hlas svoje duše. Cítiš, čo sa ti snaží naznačiť?

Počuješ, čo ti chce povedať?

 

Neboj sa ten hlas nasledovať!

 

Vytvor si priestor pre seba a spoj sa so svojim vhútrom prostredníctvom sily živlov!

ČO ŤA NA RETREATE
“ŽIVLY V NÁS” ČAKÁ?

Práca s elementom zeme, vody a ohňa, vzduchu i éteru prostredníctvom rôznych techník - cez asany, rôzne formy jogy, dychové, meditačné, vizualizačné, ateterapuetické a zážitkové techniky priamo v teréne..

Ohňová ceremónia, kakaová ceremónia, zvukoterapia a práca s medicínami Zeme.

Zdieľanie v kruhu a otváranie nových tém, spoločná integrácia procesov pomocou arteterapie

Tanečná medicína, intuitívny tanec, tanec duše, tanec živlov.

Ajurvédska strava, špeciálne upravená pre potreby procesov uvedomenia a prepojenia s jednotlivými živlami a spoznávanie základných ajurvédskych princípov v živote.

Tensegrita - rozprúdenie usadenej životnej energie a otvorenie zámeru prostredníctvom magických pohybov aztéckych šamanov, v kruhu v priamom kontakte s ohňom.

Získavanie nových poznatkov, informácii a uvedomení počas prednáškových sedení.

Rozpúšťanie strachov a nadobúdanie dôvery v život cez priamy kontakt so živelným prostredím.

Dostatok voľného času na oddych, osobnú integráciu, výlety do okolia a športové aktivity

Ochutnávka vychýrených lokálnych vín v magickej morskej vinotéke.

Retreat ŽIVLY V NÁS zažiješ v čarovnom prostredí Cliffbase,

mieste, kde sa majestátne skaly dotýtakú azúrovej morskej hladiny.

Retreat sa uskutoční na mieste, ktoré svojou silou a jedinečnosťou nemá v blízkom zámorí obdobu!
 
Ubytovanie je vytesané do skál vápencovej plošiny len niekoľko metrov od tyrkysového baltického mora. Predstavuje klenot pre tých, ktorí potrebujú na čas vystúpiť z komfortnej zóny každodennej reality. Pre tých, ktorí sa potrebujú opäť začať cítiť - seba, svoje telo, svoje miesto tu na Zemi.

Už i len samotný pobyt na tomto mieste je liečivý a vyživujúci.
 
Veľkou výhodou je úplné súkromie a zároveň ľahká dostupnosť do civilizácie.
Majiteľ objektu je zároveň vychýrený vinár. Domáce vína vyrába z hrozna pestovaného na skalách neďaleko Sv. Nedelje, vyhrávajú medzinárodné súťaže. Našej skupine ponúkol ochutnávku v magickej morskej vinotéke.
Aby si si mohol užiť more naplno k dispozícii budeš mať aj kajaky, ktoré sú súčasťou nášho ubytovacieho zariadenia.
 
Milovníci lezenia majú možnosť zapožičania lezeckej výstroje i inštruktora. (za poplatok)

Tešiť sa môžeš na ajurvédsku stravu, ktorá podporí tvoj proces premeny a harmonizuje tvoje telo aj ducha.

Počas celého retreatu budeš mať zabezpečenú plnú penziu!


 
Indicke_varenie.jpg

Našu prácu bude nádherne dopĺňať poživeň špeciálne upravená pre potreby procesov uvedomenia a prepojenia s jednotlivými živlami, ktorú nám s láskou pripravoví Zuzana Dobromila Bartovicová. 

 

Tí, ktorí majú záujem, získajú jedinečnú možnosť nahliadnuť do tajov ajurvédskej kuchyne a spolupodieľať sa na príprave vyživujúcej ajurvédskej stravy.

AJURVÉDSKA KUCHYŇA

Dopraj si jedinečnú životnú premenu v spojení so živlami, dovoľ svojej mysli vystúpiť z komfortnej zóny poznaného a otvor sa prúdu ľahkosti.

Cena a informácie

352695870_1149922445895298_6106468881025537632_n.jpg

Retreatom ťa bude sprevádzať

Tvorkyňa systému Pavitra Yoga Therapy a zakladateľka občianskeho združenia Čarozem.

Petra je jogová terapeutka, lektorka, naturopatka, masérka i bylinkárka,

v nepslednom rade i vášnivá permakulturistka a cestovateľka.

Už viac ako desaťročie pracuje so skupinami i jednotlivcami, vedie pravidelné kurzy, semináre, pobyty, retreaty na Slovesnsku i v zahraničí.

 

Vo svojej praxi využíva jogovú terapiu, aku-jogu, akupresúru, pránickú liečbu, naturopatiu, tantru, tensegrity, masáže, rituálne a šamanské techniky.

Absolvovala postgraduálne štúdium Ľudské vedomie, jogové a alternatívne terapie na univerzite v Haridware a taktiež Šivananda teacher training a Ieyngar yoga training, v Indii.

Petra Sara Pavlacová

Má za sebou výcvik šamanskej práce s elementami Zeme v Ekvádore, kurz Development Instructor vo Veľkej Británii, semináre intuitívneho tanca a ovláda masáže a akupresúrne techniky plosky nohy a dlane.

 

Pôsobila vo viacerých meditačných centrách v Indii, Čechách i v Nemecku. Neoddeliteľnou súčasťou jej životnej cesty sú stáže rôznych kútoch Zeme ako Svätý Vincent a Grenadíny, India, Malawi, Guatemala, Israel, UK, USA a Ekvádor.

 

Petra verí, že Všetko je súčasťou Veľkého Mystéria, preto je jej filozofiou nesúdenie, spájanie, sebaprijatie, umiernenosť a predovšetkým Láska!

O zdravú výživu pre tvoje telo, dušu i ducha sa postará

Venuje sa zdravému životnému štýlu,

ktorý sa uberá cestou objavovania života.

 

Je certifikovaná ajurvédska wellness konzultantka.

Absolvovala Shushurta vedic healing course a Yoga Siddhi Sadhana

Course v Indii, a Yoga teacher trainig course v S. R. I. Yoaga Academy vo Veľkej Británii.

352462179_560571069487677_8869543261052694809_n.jpg

Zuzana Dobromila Bartovicová

Okrem odborných znalolostí z ajurvédy, jógy, jógovej terapie,

a meditačných techník, sa venuje andragogike, psychosomatike, neurovedám, bioenergetike, či kvantovej fyzike.

 

Pôsobí ako ayurvédsky nutričný špecialista a poradca v oblasti výživy, vstrebávania, trávenia, výberu vhodných jedál a stravovania na základe konštitúcie osobnosti a jej odchýlok. Vedie čajovňu Dobromila a Dbromilný ateliér.

Organizuje kurzy a predášky indickej kuchyne a vedie hodiny jógy.

SPOZNAJ ŽIVLY - ZÁKLADNÉ STAVEBNÉ KAMENE NÁŠHO ŽIVOTA V TOMTO KRÁSNOM VESMÍRE A ICH DOKONALÚ SÚHRU NA PSYCHOMENTÁLNEJ A FYZICKEJ ÚROVNI!

ZEM

Postav sa oboma nohami pevne na Zem a objav dôveru v Život!

Zem - živel, ktorý vyživuje naše spojenie s fyzickým svetom. Je v kompetencii prvého energetického centra tela. Ak je vyživené a krásne otvorené, prináša nám Dar pozitívneho “áno” k životu na Zemi, k fyzickej existencii. Poskytuje nám pevnú pôdu pod nohami a schopnosť materiálneho zabezpečenia, pocit istoty a dôvery v to, že som tu an tomto svete správne a že mi je dopriate žiť v hojnosti, pretože Zem má pre každého dosť!

Spoj sa s prúdom vnútornej Vody a rozpoznaj rozdiel medzi emóciou a pocitom!!

Voda - živel, ktorý nás spája s našimi pôvodnými a nefiltrovanými emóciami, sexuálnou energiou a tvorivou silou. Je v kopetemcii druhého energetického centra tela. Voda oplodňuje a necháva vznikať nový život. Prostredníctvom vody zažívame samy seba ako časť neutíchajúceho tvorivého procesu, ktorý sa v nás a skrze nás prejavuje vo forme pocitov a tvorivého jednania.

 

 

OHEŇ

 

Zapáľ svoj vnútorný Oheň a otvor cestu k realizácii svojho zámeru!

Oheň - živel, ktorý v sebe nesie kvality svetla, tepla, energie, aktivity v duchovnej rovine i očisty. Je v kompetencii tretieho energetického centra. Predstavuje naše slnko, naše centrum sily, nášho zámeru. Je miestom, kde nachádzame našu spoločenskú identifikáciu a hľadáme jej potvrdenie vôľou k výkonu, snahou pomôcť, ale i prispôsobovaním sa spoločenským normám.

VIETOR

 

Nechaj vietor nech odveje zaprášené krivdy a otvorí v Tebe cestu k láskyplnému ANO sebe samému!

Vzduch - živel, ktorý predstavuje neustály pohyb, nestálosť ale i ľahkosť, slobodu a voľnosť. Je v kompetencii piateho energetického centra, centra srdca. Predstavuje stred našej bytosti, v ktorom nachádzame schopnosť vciťovať sa, súcitiť naladiť sa na druhých, prežívať ich. Tadiaľto vnímame krásu i harmóniu, tu sú obrazy, slová a tóny premenené na pocity. Najvyššou hodnotou tohto centra je láska - a to i vtedy, keď sa s ňou stretneme v “zakliatej” podobe - v podobe smútku, bolesti, strachu.

VODA

 

Napoj sa na zdroj životnej Sily a otvor sa porozumeniu odkazom od Veľkého Ducha!

Éter - zdroj životnej Sily, čistý priestor, z ktorého vznikajú všetky štyri živly. Vdychuje život neživému, je nositeľom posvätného a duchovného priestoru v našom vesmíre. Je duchovným obalom sveta, kolektívnym nevedomím, sídlo archytypálnych obrazov. Je sprostredkovateľom informácii na všetkých úrovniach a z hľadiska energetického systému predstavuje pre človeka rozpoznanie rezonancie s Bytím a spojenie s jeho čírou podstatou.

ZÍSKAJ JEDNODUCHÉ A ÚČINNÉ NÁSTROJE, PROSTREDNÍCTVOM KTORÝCH SA NAPOJÍŠ NA MÚDROSŤ ZEME A JEJ ŽIVLOV A NAUČ SA, AKO ICH VYUŽIŤ PRI CESTE SPÄŤ DO SVOJHO STREDU.

bottom of page